Webové stránky komory se stanou součástí českého kulturního dědictví

14.02.2011

Webové stránky komory se stanou součástí českého kulturního dědictví

Naše webové stránky KZ ZZS ČR byly Národní knihovnou České republiky vybrány jako kvalitní zdroj informací, který by měl být dle jejich sdělení uchován i do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví.

Národní knihovna ČR nám nabídla, že na základě smluvního vztahu nám budou provádět bezplatnou archivaci v rámci projektu Národní knihovny ČR WebArchiv.

Stránky pro archivaci si Národní knihovna vybírá sama na základě jimi stanovených kriterii, a potom sama oslovuje subjekty, jejichž webové stránky byly vyhodnoceny jako kvalitní zdroj informací, který by si zasloužil archivaci.

Smlouva mezi Národní knihovnou české republiky a Komorou záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky umožní NK ČR naše stránky archivovat a zpřístupňovat z archivu prostřednictvím internetu.

Smluvní spolupráce s Národní knihovnou ČR by nám měla přinést:

- jistotu, že obsah našeho webu bude několikrát ročně archivován a zůstane uchován i pokud bude v budoucnu činnost stránek ukončena,

- záznam o stránkách se stane součástí katalogu Národní knihovny a bude zařazen do České národní bibliografie,

- zařazení do seznamu spolupracujících vydavatelů na stránkách WebArchiv včetně odkazu na naše stránky,

- logo "Stránky archivovány Národní knihovnou ČR", které již máme umístěné vlevo na našich stránkách