Za srážku se sanitkou jen podmínka

17.07.2008

.

Za tragickou srážku se sanitkou si řidič odnesl podmínku

Okresní soud v Opavě ve středu uložil Lukáši Plevovi za trestní čin ublížení na zdraví podmínku a tříletý zákaz řízení motorových vozidel. Letos v březnu se svým renaultem narazil do sanitky se zapnutým majákem. Vůz záchranářů po střetu srazil na chodníku 75letého muže, který zraněním na místě podlehl.

16. 7. 2008 11:35 – OPAVA

Sanitky se nedočkala sedmdesátiletá žena z Velkých Hoštic. Podle soudu by ale záchranáři ženě nepomohli ani v případě, že by se nehoda nestala. Podle pitevního protokolu zemřela ještě dříve, než záchranáři vyjeli.

Neštěstí se stalo v Ratibořické ulici, kde je silnice čtyřproudová. Sanitka spěchala k pacientce levým jízdním pruhem, renault jel v pravém. Řidič chtěl odbočit vlevo a dostal se do cesty sanitce. Oba vozy po střetu skončily mimo silnici u rodinného domu.

Zdroj : novinky.cz