Záchranář Marek Balicki, který cestuje na kole kolem světa je už v Arménii

07.07.2017

Záchranář Marek Balicki, který cestuje na kole kolem světa je už v Arménii

Mladý záchranář Marek Balicki, se vydal na cestu kolem světa na skládacím kole. Za cíl si dal objet co nejvíc hasičských stanic a záchranářských sborů a zmapovat jejich práci i vybavení. Na své dobrodružné cestě už urazil 4 tisíce kilometrů a divákům televize Polar přináší první zprávy z cesty.

Čtěte také: Na kole i stopem, čtyři roky kolem světa a Záchranář na skládacím kole procestuje svět. Navštíví své kolegy

Na konci května si odvážný třicetiletý Marek Balicki, dobrovolník Českého Červeného Kříže, Všeobecná zdravotní sestra, zdravotnický záchranář, lektor zážitkové první pomoci a profesionální hasič sbalil potřebné věci, aby na skládacím kole objel celý svět. Už má za sebou první čtyři tisíce kilometrů a momentálně se nachází v Arménii.

Marek Balicki, záchranář na cestách: "Ahoj, zdravím diváky TV POLAR VIDEO, je to třetí týden co jsme na cestách, na svém dobrodružství kolem světa se skládacím kolem, podle internetu jsme urazil už asi 4 tisíce kilometrů, přes Čechy, Slovensko Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko, a teď jsem v Arménii. Dopravu se snažím mít co nejpestřejší, kromě stovky kilometrů odšlapaných na skládacím kole, jsem použil už vlak, stopl výletní autobus, jel s kamioňákem, se kterým jsme zažil menší dopravní nehodu, v Istanbule jsme si s novým kamarádem pojezdil na motorce, stopl britský pár."

www.paramediknacestach.cz

Na spaní si Marek vybírá ty nejpěknější místa v přírodě, pokud možno bez lidí. Občas také přespává v kempech nebo hostelech, aby dobil mobil a další techniku potřebnou k natáčení a focení. Plní také svůj plán navštívit na své cestě hasiče a a záchranou službu, už o něm vědí například hasiči a záchranáři v Turecku i Gruzii a rozhodně v tom bude pokračovat.

S Markem jsme v kontaktu, o průběhu jeho cesty vám budeme za čas opět informovat.

Zdroj + video: TV POLAR