Záchranári srandovali, zatiaľ čo im Marián umieral pod rukami: Video zo sanitky, o ktorom nikto netušil

28.06.2023

Text z externího zdroje:

Pani Miloslava zažíva obrovský smútok po tom, čo mal jej priateľ nehodu na bicykli, pri ktorej utrpel zranenia, na následky ktorých zomrel. Šok zažila, keď si pustila video z kamery, ktorú mal jej priateľ pripnutú na tele počas bicyklovania. Mnohým ľuďom sa nepozdáva žoviálna komunikácia záchranárov počas ošetrovania pacienta.

Česká verze: Slovenští záchranáři vtipkovali nad umírajícím cyklistou

Privolaní záchranári ošetrili pacienta na mieste nehody, neskôr ho presunuli do sanitky. Marián, ktorý utrpel pri, na prvý pohľad nevinnej nehode, ťažké poranenie hlavy, bol omámený a na záchranárov takmer vôbec nereagoval. Tí si však mysleli, že je opitý a začali srandovať.

V sanitke padali aj sexuálne narážky a zdravotníci medzi sebou žoviálne komunikovali. "Nemá nijaké doklady pri sebe, ja som pri predbežnej kontrole nič nenahmatala, nič som necítila" hovorila záchranárka, na čo jej kolega s úsmevom odpovedal: "Slabo hmatáš, slabo hmatáš. Typické ženy."  Keď Marián začal bolestivo stonať, záchranár sa ho opýtal: "Čo môj, čo sa deje?"

"Toto čo je za prístup zdravotníkov, ako k nejakej handre sa správali.Takíto ľudia nemaju v zdravotníctve co robiť! Hanba!" Napísala pohoršená komentujúca pod video.

"Úprimnú sústrasť. Dosť ma zaskočili záchranári. Okrem alkoholu a toho, že je asi pán nahnevaný, im nijaká iná diagnóza pri páde nenapadla? Majú ťažkú prácu a vidia naozaj veľa zlého, ale toto mi neprišlo v poriadku," napísala ďalšia komentujúca.

"OSZZS vysiela posádky ZZS na zásah, koordinuje ich činnosť a riadi smerovanie pacientov do zdravotníckych zariadení. Za konanie alebo správanie sa posádok ambulancií ZZS zodpovedajú poskytovatelia neodkladnej prednemocničnej starostlivosti, ktorí prevádzkujú jednotlivé ambulancie ZZS," povedal Novému Času hovorca Záchrannej služby Martin Balko.

K pacientovi sa vyjadrila aj martinská nemocnica. "Pán bol ošetrený na úrazovej ambulancii a následne hospitalizovaný na Neurochirurgickej klinike a neskôr na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave však, vzhľadom na platnú legislatívu, poskytnúť nemôžeme," povedala nám hovorkyňa nemocnice v Martine Katarína Kapustová.

pod článkem

Zdroj: cas.sk