Zajímavý pohled studentky zdravotní školy. I to jsou důvody, proč je nedostatek zdravotníků!

10.12.2019

Na FB jsem narazil na tento názor. Je to pohled studentky VOŠ, který je ale myslím veskrze upřimný. Podle mého názoru se musí něco změnit, jinak nás v blízké budoucnosti skutečně nebude mít kdo ošetřovat. Možná je váš názor jiný a někteří si mohou myslet, že to sem nepatři, těm se omlouvám.

Komentář z webu osetrovatelstvi.info

"Momentálně studuji voš a pomáhám v nemocnici jako ošetřovatelka. Nedokážu pokračovat dál, v práci denně tahám těžký lidi, ve školních praxích dělám sanitárku a pak učitelky mají problém že jsem nikdy nebrala krev. Volno mám max 2 dny v týdnu ale to vetšinou po noční, nebo ležím zbitá v posteli. Máme nutnou praxi 2 500 hodin zdarma, někde chcou aby jsme jim za to platili. Prosím nedivte se že chybí sestry. Není to jen tak chodit do práce, do školy a ještě k tomu do praxe. Setkala jsem se už i s nadávkami, hrubostí a nutností několikrát zpacifikovat nebezpečného člověka. A to jsem hubená holka s 160 cm. Tahle práce ze mě udělala poloviční důchodkyni, kterou pořád bolí záda. Necítím se jako žena a věřím že tahle práce není moc vhodná pro ženy.

Samozřejmě že jsou momenty, kdy jsou lidé příjemní,milí a děkují mi, většině jsem sympatická..ale já nevím jestli to moje fyzické tělo zvládne. A tak nechci pracovat jako sestřička , raději místo praxe přijdu do práce a za 2 500h si zajistim vhodné podmínky pro studium na vysoké škole, kde budu mít titul který se uznává a nebudu jen Dis, co se bere jako střední škola.

P.S. všechny holky co jste to všechno vydržely a staráte se o lidi, moc obdivuju a vážím si vás. Přeji jen to nejlepší do života."

Katka

• Jan Žoha Reagovat 19.12.2019
    Pane Sigmunde,
    opět jste mne nezklamal. Ještě bych sem vložil příspěvek Franty Flinty z Horní Dolní (nejlépe z diskuze z novinek.cz) a bude to echtovní. Katka nejspíš patří mezi ty typy osob, které chtějí mít vše bez práce, bez stresu, nejlépe ještě zaplacené + neomezené pokusu na zkoušky ve škole, protože se to přeci při práci zvladnout nedá.
    Po dlouhé době jsem se opět zasmál.
    Díky.
    • Dana Ricicova Reagovat 03.01.2020