Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Zdravotní výbor PS PČR má velké zastoupení odborníků na ZZS. Pomohou konečně navýšit úhrady ZP na PNP?

22.02.2018

Zdravotní výbor PS PČR má velké zastoupení odborníků na ZZS. Pomohou konečně navýšit úhrady ZP na PNP?

Pojišťovny plánují úhrady ve shodě s ministerstvem

Cenová jednání pro rok 2019 budou vedena tak, aby se maximalizovala vazba mezi zvýšením úhrad a zkvalitňováním zdravotní péče, shodly se na společném jednání zdravotní pojišťovny s ministerstvem zdravotnictví a Výborem pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny ČR. Novinářům to sdělil prezident Svazu zdravotních pojišťoven (SZP) ing. Ladislav Friedrich, CSc.

 

„Naším hlavním zájmem je, aby se udrželo vyrovnané financování a aby se rovnoměrně zvyšovaly úhrady mezi hlavními segmenty, jako jsou lůžková a ambulantní péče, za předpokladu, že to přinese výhody i pro pacienty,“ uvedl.

Shoda byla i v tom, jaké oblasti z hlediska nákladů je nutno řešit. Především jde o reformu psychiatrie. Zatím není známo, s jakými náklady bude pro pojišťovny spojena, SZP má zástupce v pracovní skupině, která to bude mapovat. „Očekáváme, že získáme podrobnější informace a že se začnou vykazovat signální kódy nově koncipované psychiatrické péče a my budeme schopni vyhodnotit dopad na veřejné zdroje,“ řekl ing. Friedrich.

Dalším aktuálním tématem je primární a zubní péče. Ve stomatologii jde o dopady evropského nařízení o zákazu nedozovaného amalgámu. Věcně je vše připraveno, teď jde o to, jak to zvládnout finančně. U praktických lékařů pro dospělé i děti a dorost jde o zajištění kvality a dostupnosti. Situaci komplikuje stárnutí lékařů a dílčí výpadky péče v příhraničí. „Je snaha hledat cesty, jak primární péči rozvíjet a udržet její dostupnost a efektivitu,“ řekl ing. Friedrich. Odborná společnost i sdružení praktických lékařů k tomu připravily náměty.

Celý článek ZDE

 

P. S. A kde je segment přednemocniční neodkladné péče, který zajišťuje PNP na celém území České republiky 24 hodin denně a 365 dní v roce do 20 minut???

Upadne při jednáních opět v zapomnění stejně, jako v letech předchozích,  nebo záchranky konečně dostanou za svoji práci více peněz i ze zdravotního pojištění občanů??? Viz starší, ale bohužel stále aktuální článek Dr. Slabého Stát nás zřejmě nepotřebuje, tvrdí zdravotnické záchranné služby 

 

Sigmund

 


 

 

Komentáře k článku
 • Jan Žoha Reagovat 22.02.2018
  Už nevím, kdo mi to říkal, ale asi určitě někdo zasvěcený...segment PNP prý tvoří pouhé jedno procento z celkových výdajů na zdravotnictví...tudíž je jasné, že pokud nezačneme sami štěkat, kousat a kopat kolem sebe, tak si nás nikdo nevšimne...není k tomu důvod. Otázkou zůstává, co by se změnilo, pokud by úhradová vyhláška myslela i na PNP? Zhola nic...jelikož "nadužívač" to nepocítí (pokud zároveň nebudou navýšeny platby za ZP) a těžce a hořce vydělaná ojra za zachraňování...pardon...za suplování sociálních služeb se stejně šalamounsky přerozdělí do jiných segmentů...je přeci nutné odkoupit fungující vepřín a odpustit daň za církevní restituce. Takže si zde můžeme stále mezi sebou vést pseudo-odborné disputace na různá témata, schůzovat, nadávat, slavit, pařit, rozdávat medaile...ale to je tak vše. Podstatná témata dříve či později upadnou v zapomnění, nebo se k nim po letech budeme vracet v různých odkazech v článcích, jako je tomu v tomto, a halekovat, že se zase nic nezměnilo. Pěkný den.
 • Radek Svoboda Reagovat 24.02.2018
  Určitě by stálo za připomenutí, kteří to vlastně jsou. Víte to, šlo by to? Díky.
  • Denisa Reagovat 26.02.2018
   Radku klikněte na červený podtržený nápis, přesměruje Vás do Poslanecké sněmovny :)

Copyright © 2020 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.