ZZS Jihočeského kraje má nové prostředky pro řešení následků MÚ

03.07.2011

ZZS Jihočeského kraje má nové prostředky pro řešení následků MÚ

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje uvedla do provozu nové vybavení pro řešení následků mimořádných událostí na území JčK.

Jihočeská záchranka vytvořila systém čtyř setů, které jsou v rámci kraje dislokovány tak, aby dojezdová doba alespoň jednoho vozidla na kterékoliv místo v kraji, byla maximálně jedna hodina. To byl důvod, proč byla pro rozmístění setů vybrána střediska Tábor, Strakonice, Jindřichův Hradec a České Budějovice.

Každý set je tvořen vozidlem Iveco Daily 4x4 se speciální zástavbou, obsahující boxy s lékovým, obvazovým a resuscitačním materiálem, nafukovací stan 4x5m, elektrocentrálu, osvětlovací prostředky, OOP, dokumentaci, PC, spojové prostředky a další vybavení. Skladba a objem materiálového vybavení jednoho setu je limitována pro 50-100 postižených.

Vozy slouží k dopravě materiálu pro zasahující zdravotnické složky na místě vzniku Mimořádné události (MU), k logistické podpoře těchto složek a jako pracoviště pro zdravotnického velitele zásahu.

Bc. Petra Kafková, tisková mluvčí ZZS JčK

Fotodokumentace