Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Do tendru na leteckou záchranku v Ústí se opět přihlásí firmy DSA i ATE

10.05.2017

Do tendru na leteckou záchranku v Ústí se opět přihlásí firmy DSA i ATE

 

 

Vítěz nynějšího výběrového řízení by měl službu ze základny v Ústí nad Labem zajistit od července letošního roku do konce roku 2020. Předpokládaná hodnota zakázky je 168 milionů korun. Do tendru na provozovatele letecké záchranné služby v Ústeckém kraji se chystají opět přihlásit firmy DSA a Air-Transport Europe (ATE), které se utkaly i v minulém výběrovém řízení. Uvedli to zástupci obou firem.

 

Vítěz nynějšího výběrového řízení by měl službu ze základny v Ústí nad Labem zajistit od července letošního roku do konce roku 2020. Předpokládaná hodnota zakázky je 168 milionů korun, hlavním kritériem pro výběr vítěze bude stejně jako v minulosti nejnižší cenová nabídka.

"Samozřejmě jsme připraveni nabídku podat," řekl Daniel Tuček, místopředseda představenstva firmy DSA, která se záchranářskými vrtulníky létá v kraji od roku 2003.

Slovenská společnost ATE, která ve zrušeném tendru zvítězila, podle své mluvčí Zuzany Hopjakové nyní "vykonává všechny potřebné práce v rámci příprav nabídky" pro aktuální výběrové řízení.

Ministerstvo zdravotnictví doufá, že se jí vítěze podaří brzy vybrat. "V tuto chvíli nedokážeme přesně stanovit termín pro uzavření smlouvy s ohledem na nutnost dodržení zákonem stanovených lhůt. Budeme usilovat o co nejrychlejší dokončení výběrového řízení a uzavření smlouvy s jeho vítězem," napsala ČTK mluvčí úřadu Štěpánka Čechová.

Leteckou záchrannou službu v Ústeckém kraji nyní provozuje na základě dodatku k původní smlouvě firma DSA. Tuček očekává, že dvoumilionový finanční limit posledního dodatku záchranáři vyčerpají zhruba do poloviny června.

DSA výsledky minulého tendru napadla u antimonopolního úřadu, který pak ministerstvu zakázal s vítězem uzavřít smlouvu. Spor se týkal především požadavku v zadávací dokumentaci, aby provozovatelé u vrtulníků prokázali plnou certifikaci v kategorii A. Podle DSA ale vrtulníky konkurenční ATE plnou certifikaci neprokázaly. Podle Tučka podmínka certifikace zůstala v aktuálním tendru nezměněna.

Stejný problém řešil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v obdobném výběrovém řízení na olomouckou základnu letecké záchranné služby. Ministerstvu za pochybení v této věci vyměřil pokutu 3,75 milionu korun. Ministerstvo proti rozhodnutí podalo rozklad.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

 

Shrnutí taškařice kolem tendru na provozovatele LZS naleznete v aktualitě ze dne 1. 1. 2017 Dnes se LZS probudila do nové čtyřleté etapy. První soukromý provozovatel LZS ukončil činnost a na 60 % stanovišť si musí zvyknout na nové provozovatele a na 30 % i na jiné vrtulníky.

 

Sigmund

 

 

Komentáře k článku
  • harmcz Reagovat 17.05.2017
    Není zcela pravda, do nově vypsaného tendru na provozovatele letecké záchranné služby na našem středisku LZS v Ústí nad Labem se přihlásila už jen naše DSA :-)
    viz. https://www.facebook.com/ZZSLZSUK/posts/894133020729484/

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.