Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Proti včerejšku všechno jinak. Do tendru na provoz LZS na Ústecku se přihlásila jen DSA

11.05.2017

Proti včerejšku všechno jinak. Do tendru na provoz LZS na Ústecku se přihlásila jen DSA

 

Do tendru na provozovatele letecké záchranné služby se přihlásil jediný uchazeč, společnost DSA. Hodnotící komise teď bude nabídku posuzovat a následně by měla poskytovatele vybrat. DSA zatím létá v Ústeckém kraji na základě dodatku smlouvy.

 

Včera jsme naopak psali, že Do tendru na leteckou záchranku v Ústí se opět přihlásí firmy DSA i ATE

 

Podle vypsané zakázky by měl vítěz provoz zajistit od července letošního roku do konce roku 2020. Předpokládaná hodnota zakázky byla 168 milionů korun. Hlavním kritériem pro výběr vítěze bude nejnižší cenová nabídka. Ministerstvo podle Čechové otevíralo elektronicky podané nabídky. „Byla podána pouze jedna nabídka, a to společností DSA. Nyní bude následovat posouzení doručené nabídky a výběr poskytovatele služby,“ řekla mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová. Ministerstvo zároveň obdrželo námitku proti zadávacím podmínkám soutěže. „S ohledem na odůvodnění námitek zadavatel předpokládá rychlé rozhodnutí o těchto námitkách,“ doplnila Čechová. Kdo námitku podal, není jasné.

Záměr zúčastnit se soutěže ještě minulý týden potvrdila i slovenská společnost Air-Transport Europe (ATE), která ve původním zrušeném tendru zvítězila. Mluvčí společnosti Zuzana Hopjaková tehdy řekla, že firma nyní „vykonává všechny potřebné práce v rámci příprav nabídky“ pro aktuální výběrové řízení.

Společnost DSA provozuje vrtulníky v Ústeckém kraji od roku 1993. Nyní provozuje leteckou záchranku na základě dodatku k původní smlouvě, která vypršela na konci loňského roku.

DSA výsledky minulého tendru napadla u antimonopolního úřadu, který pak ministerstvu zakázal s vítězem uzavřít smlouvu. Spor se týkal především požadavku v zadávací dokumentaci, aby provozovatelé u vrtulníků prokázali plnou certifikaci v kategorii A. Podle DSA ale vrtulníky konkurenční ATE plnou certifikaci neprokázaly. Ministerstvo následně celou soutěž zrušilo.

ČTK

Sigmund

Komentáře k článku
  • harmcz Reagovat 17.05.2017
    Aktuální a oficiální přehled jednotlivých územních středisek letecké záchranné služby v ČR společně s orientační mapou pokrytí dle nových provozovatelů od 1.1.2017.
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.820482224761231.1073741884.520571094752347&type=1&l=309bc0783d/
    Aktuální přehledky k nahlédnutí také na Wikipedia - https://cs.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%A1_z%C3%A1chrann%C3%A1_slu%C5%BEba_v_%C4%8Cesku

Copyright © 2018 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.